INSTRUKCJA UŻYCIA - CEWKI UTP CAT6

 Następnie znajdziesz krótki przewodnik dotyczący wykonania kabli sieciowych o długości dostosowanej do Twoich potrzeb.

 

Czego potrzebujesz?

  1. Kabel sieciowy Mr. Tronic.
  2. Szczypce do zaciskania (brak w zestawie)
  3. Ściągacz izolacji (brak w zestawie)
  4. Złącza RJ45 (brak w zestawie)

 

KROK 1: Rozmiar niestandardowy.

Wytnij do żądanego rozmiaru za pomocą przecinaka do drutu.

 

KROK 2: Przygotowanie końcówek.

Zdejmij izolację z przewodu 25 mm od końca. Włóż drut do części do zdejmowania izolacji narzędzia i dokręć go. Następnie obróć zaciskarkę wokół drutu płynnym, równym ruchem, aby uzyskać czyste cięcie. Przytrzymaj narzędzie i pociągnij w kierunku końca kabla, aby usunąć powłokę.

 

KROK 3: Zamów skręcone pary

Odkręć i wyprostuj przewody wewnątrz kabla. Wewnątrz drutu zobaczysz kilka mniejszych skręconych drutów. Oddziel skręcone druty i rozciągnij je, aby łatwiej było je posortować we właściwej kolejności. Ułóż kable we właściwej kolejności. Prawidłowa kolejność jest następująca od lewej do prawej: pomarańczowy / biały, pomarańczowy, zielono / biały, niebieski, niebiesko / biały, zielony, brązowo / biały, brązowy

 

KROK 4: Dopasuj skręcone pary

Przeciąć przewody w jednolitej linii 13 mm od osłony. Przytrzymaj przewody kciukiem i palcem wskazującym, aby utrzymać je w porządku. Następnie użyj części tnącej zaciskarki, aby wyciąć je w gładką linię.

 

KROK 5: złącze RJ45

Włóż kable do złącza RJ-45. Przytrzymaj złącze RJ-45 tak, aby zacisk znajdował się na dole, a małe metalowe kołki były skierowane do góry. Włóż kabel do złącza tak, aby każdy z małych kabli pasował do małych szczelin w złączu.

 

KROK 6: Szczypce do zaciskania.

Przyklej złącze do zaciśniętej części narzędzia i dwukrotnie dokręć. s. Ściśnij uchwyty, aby zacisnąć złącze i zabezpieczyć kable. Zwolnij uchwyty, a następnie ponownie dokręć narzędzie, aby upewnić się, że wszystkie kołki są wciśnięte.

 

KROK 7: Gotowe!

Wyjmij kabel z narzędzia i sprawdź, czy wszystkie styki są skierowane w dół. Wyciągnij złącze z narzędzia i obserwuj szpilki, aby zobaczyć, czy wszystkie są wciśnięte w jednolitą linię.